Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rowerowy Maj

opublikowano: 2016-02-17 10:23, Tamas Dombi

W Warszawie rozpoczynamy kolejną edycję kampanii Rowerowy Maj, podczas której uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki codzienne będą dojeżdżali do szkoły w sposób aktywny – przesiądą się na rowery, rolki i hulajnogi.

Rowerowy Maj

Chętne szkoły i przedszkola zapraszamy do rejestracji przez dedykowany formularz.

Rowerowy Maj promuje zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność i popularyzuje rower jako środek transportu. Zasady kampanii są bardzo proste: przez cały maj zachęcamy uczniów, aby codziennie docierali do szkoły w sposób aktywny - na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Dzieci podczas drogi do szkoły ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia koncentrację na lekcjach oraz przeciwdziała otyłości. W zamian za taką aktywną podróż uczniowie otrzymują od nauczyciela dwie naklejki: jedną na swój dzienniczek rowerowy, drugą na plakat klasowy. W skali miasta nagradzamy 3 najaktywniejsze szkoły i jedno przedszkole, przekazując im na przykład wiaty rowerowe lub mobilne miasteczka ruchu drogowego. W każdym przedszkolu i w każdej szkole najaktywniejsza klasa wygrywa ciekawą wycieczkę lub warsztaty, natomiast indywidualnie, uczniowie otrzymują upominki rowerowe.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu ruchowi rowerowemu, szkołom zaangażowanym w Rowerowy Maj przekazujemy stojaki rowerowe – zgodnie z zapotrzebowaniem placówki i możliwościami przestrzennymi do ich postawienia. Stojaki są do samodzielnego montażu przez szkołę.

W każdej klasie w marcu lub kwietniu odbędą się też warsztaty przygotowujące uczniów do udziału w kampanii, podczas których tłumaczymy zasady kampanii i odświeżamy wiedzę o przepisach ruchu drogowego.

 

A tak było w 2017 roku:

 

Zapraszamy!

 

Kontakt w sprawie kampanii:

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl

fb.com/RowerowyMajWarszawa

tel. (22) 55 89 346 lub (22) 55 89 370