Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rowerowy Maj

opublikowano: 2016-02-17 10:23, Tamas Dombi

Rozpoczynamy trzecią warszawską edycję kampanii Rowerowy Maj Kampania jest świetną okazją do edukowania przez zabawę. Jej celem jest dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze. W Rowerowym Maju 2018 udział bierze 112 szkół ze wszystkich 18 dzielnic Warszawy. Aż 35 placówek bierze w tym roku w akcji udział po raz pierwszy. W sumie do aktywnych dojazdów będziemy zachęcać ok. 60 tysięcy uczniów!

Rowerowy Maj

W Warszawie Rowerowy Maj odbywa się po raz trzeci. Podczas pierwszej edycji wspólnie bawiło się i rywalizowało 55 szkół i 33 tys. uczniów. W zeszłym roku po sukcesie pilotażu akcja objęła już 83 szkoły i 43 tys. uczniów. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 112 szkół, z czego 35 weźmie udział w Rowerowym Maju po raz pierwszy. Tegoroczna edycja obejmie więc swoim zasięgiem ok. 60 tys. uczniów z 2688 klas.  

Jak to działa?

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Zachęcamy, żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody indywidualne i grupowe. Nie ma tu przegranych!

 

maju 2017 r. uczniowie z 83 stołecznych placówek dotarli w ten sposób w maju do szkoły aż 838 872  razy. Jest to blisko cztery razy więcej przejazdów niż jeszcze w pierwszej edycji, w której brało udział 55 szkół. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ostatniej edycji akcji.

Kiedy?

Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwać będzie przez cały maj 2018. Wcześniej odbyło się ponad 3000 godzin warsztatów edukacyjnych w szkołach, szkolenia dla koordynatorów szkolnych oraz przekazaliśmy placówkom blisko 700 stojaków rowerowych. Wyniki ogłosimy 9 czerwca.

Śledźcie nasze wiadomości tutaj i na naszym profilu na Facebooku.

Kontakt w sprawie kampanii:

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl

fb.com/RowerowyMajWarszawa

tel. (22) 55 89 370 oraz (22) 55 89 346