Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Zaczynamy współpracę z serwisem stojaki.waw.pl

opublikowany: 25 czerwca 2014 10:03, Mikołaj Pieńkos

23 czerwca 2014 roku oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z serwisem stojaki.waw.pl. Efektem porozumienia jest wykonana wspólnie mapa z lokalizacją stojaków rowerowych. W 850 lokalizacjach jest już 4500 stojaków typu „U”.

Zaczynamy współpracę z serwisem stojaki.waw.pl

Stojaki.waw.pl to prowadzony społecznie serwis, który od 2 lat zbiera informacje o lokalizacjach bezpiecznych i wygodnych parkingów dla rowerów. Dzięki zawartemu porozumieniu powstała mapa, zawierająca wszystkie parkingi rowerowe w Warszawie. Informacje o ich lokalizacjach zostały zebrane przez Zarząd Transportu Miejskiego, serwis stojaki.waw.pl oraz dzięki zgłoszeniom od rowerzystom. Mapa powstała w wersji interaktywnej oraz drukowanej – obie są dostępne w zakładce „Mapa rowerowa”. Mapa jest również zamieszczona w serwisie stojaki.waw.pl.

Mapy będą stale aktualizowane. W dalszym ciągu czekamy na Wasze sugestie i zgłoszenia. Jeśli wiecie o lokalizacji stojaków typu „U”, których nie ma na mapie, zgłoście to przez serwis stojaki.waw.pl albo mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl.

- Bardzo nas cieszy to, że instytucje publiczne zauważają społeczne projekty i pomagają się im rozwijać. Na jesieni 2012 roku (po uruchomieniu serwisu) nikt jeszcze nie myślał o tym kiedy zaczniemy rozdawać drukowane mapy z parkingami rowerowymi, tylko kiedy w końcu zbierzemy je wszystkie na naszej stronie, czy urzędy będą chciały pomagać nam aktualizować te dane oraz czy taki projekt przyjmie się wśród mieszkańców Warszawy jeżdżących na rowerze. Dziś, niecałe 2 lata później, wiemy że udało się osiągnąć zdecydowanie więcej. Cieszymy się z tego i już nie możemy się doczekać co nam przyniosą kolejne 2 lata! – komentuje autor serwisu stojaki.waw.pl.