Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Wypożycz rower towarowy

opublikowany: 30 lipca 2014 15:08, Mikołaj Pieńkos

Wybierasz się na duże zakupy, potrzebujesz przetransportować dzieci albo remontujesz mieszkanie i musisz szybko przewieźć rzeczy i nie chcesz korzystać z samochodu? Zapewniamy ci nowe rozwiązanie – rower transportowy.

Wypożycz rower towarowy

Miejsca w skrzyni ładunkowej rowerów transportowych na przewożone towary będzie sporo. Dopuszczalna masa wynosi 100 kg. Alternatywą jest jeszcze bagażnik, ale o nieco mniejszej ładowności – 80 kg. Dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki (4 miejsca), można też w rowerze zamontować własny fotelik.

Rowery są udostępniane nieodpłatnie w  ściśle wyznaczonym czasie i miejscu. Proces wypożyczania wygląda następująco:

 • wysłanie maila z pytaniem o dostępność roweru na adres jednej z czterech wypożyczalni.
 • otrzymanie informacji o dostępności roweru.
 • w wypożyczalni: okazanie dokumentu tożsamości, pozostawienie numeru telefonu komórkowego, wskazanie planowanego czasu wypożyczenia (nie może przekraczać 24 godz.), przybliżonej trasy.
 • podpisanie protokołu wypożyczenia

Szczegółowe warunki wypożyczenia zostały sprecyzowane w regulaminie, który - wraz z protokołem wypożyczenia - jest dostępny poniżej.

To kolejna miejska oferta zachęcająca warszawiaków do przemieszczania się po mieście rowerem. W 2012 roku uruchomiliśmy system wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Z programu korzysta już blisko 200 tysięcy mieszkańców stolicy. Niedawno uruchomiliśmy bezpłatną wypożyczalnię rowerków dla dzieci w wieku 7-9 lat.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Regulamin wypożyczalni rowerów towarowych
  (plik: 279_regulamin_wypozyczalni_rowerow_cargo.pdf, rozmiar pliku: 114.57 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Protokół wypożyczenia
  (plik: 280_protokol_wypozyczenia_sprzetu.doc, rozmiar pliku: 23 KB)
  Pobierz