Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Mapa ruchu rowerowego z Europejskiej Rywalizacji Rowerowej

opublikowany: 01 lipca 2014 09:12, Mikołaj Pieńkos

Ponad 1,5 tys. rowerzystów, 26 tys. podróży i prawie 300 tys. przejechanych kilometrów – to wynik Warszawy w majowej Europejskiej Rywalizacji Rowerowej 2014. Teraz prezentujemy mapę powstałą dzięki danym zebranym podczas rywalizacji.

Mapa ruchu rowerowego z Europejskiej Rywalizacji Rowerowej

Warszawa zgłosiła się do Europejskiej Rywalizacji Rowerowej z dwóch powodów. Pierwszy to chęć zmobilizowania jak największej liczby osób do częstej jazdy rowerem w codziennych dojazdach. Wynik przerósł nasze oczekiwania – Warszawa zdystansowała inne miasta, dzięki staraniom ponad 1,5 tys. rowerzystów. Wiele osób dotychczas sporadycznie używających roweru zaczęło nim jeździć codziennie, by wesprzeć stolicę w rywalizacji, ale też samemu zająć jak najwyższą pozycję w rankingu. Średnio każdy uczestnik korzystał z roweru 18 razy, ale byli i tacy, którzy jeździli 3-4 razy w ciągu każdego dnia.

Drugi cel to uzyskanie danych na temat natężenia ruchu rowerowego w mieście. W ciągu miesiąca warszawiacy zarejestrowali w aplikacji Endomondo lub przez stronę www ponad 26 tys. przejazdów. Tak duża liczba danych pozwoliła stworzyć mapę, ukazującą wszystkie przejechane trasy.

Prezentowana poniżej mapa pokazuje najważniejsze ciągi rowerowe. Nie zawsze pokrywają się one z przebiegiem dróg dla rowerów. Jest to cenna informacja, którą należy uwzględnić przy planowaniu przebiegu nowych tras dla rowerów.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Mapa natężeń ruchu rowerowego powstała na podstawie danych Endomondo z Europejskiej Rywalizacji Rowerowej
    (plik: mapa ECC.png, rozmiar pliku: 2598.78 KB)
    Pobierz