Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Budujemy zjazd na Mariensztat

opublikowany: 26 sierpnia 2014 16:43, Mikołaj Pieńkos

Tylko 30 metrów brakuje, by połączyć odcinki podskarpowej drogi rowerowej. Ten krótki ale ważny odcinek wybuduje w ciągu najbliższego miesiąca firma KROL na zlecenie ZTM.

Budujemy zjazd na Mariensztat

Rowerzyści jadący drogą dla rowerów u podnóża Skarpy Warszawskiej są dziś zmuszeni pokonać schody pomiędzy ul. Nowy Zjazd a Rynkiem Mariensztackim. Ciągłość drogi dla rowerów z obu stron jest przerwana. Niektórzy, omijając schody, decydują się na niebezpieczny manewr zjazdu po kilku metrowej, stromej skarpie.

Ten krótki ale uciążliwy odcinek niebawem zmieni się nie do poznania. Do końca września w tym miejscu powstanie wygodna, szeroka i łagodna rampa zjazdowa. Na odcinku 30 m rowerzyści pokonają 2 m różnicy wzniesień. Aby ułatwić jazdę po dużym spadku i ostrych łukach, droga dla rowerów będzie miejscami poszerzona do ponad 4 m. Maksymalne nachylenie trasy przekracza 13 %.

Rampa połączy się z istniejącą drogą dla rowerów na Mariensztacie (w lipcu stanęła tam wypożyczalnia rowerów Veturilo) oraz z ciągiem pieszo-rowerowym na Nowym Zjeździe. Jezdnia tej ostatniej ulicy zostanie zawężona o 1,5 m, aby utworzyć azyl dla pieszych i rowerzystów.

Prace zlecone przez Zarząd Transportu Miejskiego wykona wyłoniona w przetargu firma KROL. Koszt inwestycji to ok. 130 tys. zł. Budowa rampy zakończy się w ciągu miesiąca od podpisania umowy.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Plan sytuacyjno - wysokościowy
    (plik: MARIENSZTAT_SC_ROWER_PZT_250_12052014.pdf, rozmiar pliku: 839.8 KB)
    Pobierz