Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rozpoczęliśmy zapisy do nowej edycji kampanii Rowerowy Maj

opublikowany: 24 października 2016 09:25, e.mantorska

Przez pierwszy tydzień zapisów zgłosiło się już 38 szkół i ponad 21 tysięcy uczniów. W 2016 roku w Rowerowym Maju wzięło udział ponad 33 tysiące uczniów z 55 szkół z Warszawy. W całej Polsce zaangażowało się ponad 200 szkół z 9 miast. W Warszawie kampania zakończyła się dużym sukcesem. Przez cały maj codziennie prawie połowa uczniów podróżowała na lekcje aktywnie. Również w czerwcu wiele uczniów i nauczycieli nie zrezygnowało ze środków transportu, które spalały kalorie!

Rozpoczęliśmy zapisy do nowej edycji kampanii Rowerowy Maj

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Dla najaktywniejszych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym.

 Chcemy kontynuować projekt - bogatsi o doświadczenia z pierwszej edycji. Pragniemy zaprosić do udziału wszystkie chętne szkoły podstawowe z Warszawy. W celu wstępnego zgłoszenia prosimy o wypełnienie formularza dostępnego pod adresem: https://goo.gl/forms/YHUUeFbkakjMujlC3 . Na zgłoszenia czekamy do końca października.

Większa liczba szkół to nie jedyna różnica w nowej edycji. Chcemy rozszerzyć część warsztatową, przygotowującą do rywalizacji. Dodatkowo zachęcamy, aby każda szkoła wyznaczyła dwóch koordynatorów kampanii, by łatwiej było podzielić się pracą.

Co więcej, planujemy przekazać szkołom dodatkowe stojaki rowerowe. Mamy ich 1000. Na pewno w samym maju miejsc do parkowania rowerów przy szkołach zabraknie. Dobrze więc możliwie zmniejszyć ten deficyt.

 W przypadku pytań dotyczących kampanii – zapraszamy do kontaktu. Wszelkie pytania można kierować do Edyty Mantorskiej – koordynatorki kampanii, pod adresem  rowerowymaj@zdm.waw.pl lub telefonem: 22 55 89 346