Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rowerem “pod prąd” po kolejnych śródmiejskich ulicach

opublikowany: 18 października 2017 15:26, m.gorecki

Zarząd Terenów Publicznych rozstrzygnął przetarg na wdrożenie na podległych mu ulicach kontraruchu rowerowego. Jest to realizacja projektu “Rowerem, dwukierunkowo po całym Śródmieściu”, który został wybrany przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Za jego realizacją głosowało 1360 warszawiaków.

Rowerem “pod prąd” po kolejnych śródmiejskich ulicach

Zmiany obejmą 34 śródmiejskie ulice. Ruch zostanie uspokojony, a tam, gdzie dotychczas to nie nastąpiło, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Uspokojenie ruchu pozwala na bezpieczne dopuszczenie ruchu rowerem po prąd bez konieczności wyznaczania kontrapasa. W jedną stronę rowerzyści poruszać się będą tak jak dotychczas, czyli na zasadach ogólnych razem z samochodami. Specjalnie oznakowanie na wlotach i wylotach ulic jednokierunkowych będzie informować wszystkich uczestników ruchu, że rowerem można się tam poruszać również w przeciwnym kierunku.

Obecnie kontraruch jest dopuszczony na ponad stołecznych 40 ulicach o łącznej długości ok. 9 km. W przygotowaniu znajdują się projekty objemujące kolejne kilkadziesiąt ulic.


Lista ulic:

Baczyńskiego
Bednarska
Boudena
Burmistrzowska
Canaletta
Ciasna
Elektoralna
Foksal
Franciszkańska
Gałczyńskiego
Gomulickiego
Jaracza
Kopernika
Kościelna
Kubusia Puchatka
Mariensztat
Moniuszki
Mysia
Nowiniarska
Okólnik
Parkingowa
Poznańska
Radna
Rajców
Sewerynów
Służewska
Smolna
Smulikowskiego
Śniadeckich
Św. Barbary
Warecka
Wilcza
Wspólna