Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Raport z konsultacji 7 dróg rowerowych

opublikowany: 23 sierpnia 2016 10:30, Mikołaj Pieńkos

Siedem projektów dróg dla rowerów na Targówku, Pradze-Południe, Ursynowie, Woli i Bielanach poddaliśmy konsultacjom społecznym. Liczne uwagi zgłoszone przez mieszkańców pozwoliły poprawić projekty.

Raport z konsultacji 7 dróg rowerowych

W czerwcu odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące planowanych przez nas inwestycji rowerowych. Na spotkaniach konsultacyjnych, mailowo i pisemnie otrzymaliśmy kilkaset uwag dotyczących zaprojektowanych tras. Te, które były możliwe do wprowadzenia, zostały uwzględnione i wprowadzone do projektu. Na pozostałe odpowiedzieliśmy w raporcie, uzasadniając dlaczego nie było można ich uwzględnić. Z raportem można się zapoznać poniżej.

Co dokładnie planujemy?

Projektowane odcinki połączą istniejące odcinki dróg rowerowych i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych.

Rembielińska: Planujemy budowę krótkiego, ale przydatnego łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8. Trasa ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego. 

Radzymińska: Planujemy budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej na odc. od ul. Karkonoszy do granicy miasta. W ten sposób powstanie brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką. Współpracujemy również z władzami tych miast, aby trasa miała kontynuację poza Warszawą.  

Stanisławowska-J.Dwernickiego-Szaserów: Planowana trasa  wzdłuż ciągu ulic Stanisławowska - J. Dwernickiego - Szaserów ma być alternatywą dla ruchliwej i nieprzyjaznej rowerzystom ul. Grochowskiej. Na odcinku od ul. Chodakowskiej do ul. Wiatracznej wyznaczymy pasy rowerowe, zaś na ul. Szaserów – drogę dla rowerów.

Roentgena-Ciszewskiego: Istniejąca droga dla rowerów na odcinku od ul. Płaskowickiej do al. KEN zostanie przebudowa i uzupełniona o brakujący odcinek. 

Okopowa-Towarowa: Bardzo ważna trasa łącząca Ochotę, Wolę i Żoliborz ze Śródmieściem. Powstanie po wschodniej stronie jezdni na całym odcinku od pl. Zawiszy do Ronda Zgrupowania AK "Radosław". 

al. Prymasa Tysiąclecia: Istniejąca droga dla rowerów na odc. od al. Obrońców Grodna do Ronda Zesłańców Syberyjskich zostanie wyremontowana i przebudowana. Powstaną też brakujące przejścia i przejazdy na Rondzie Zesłańców Syberyjskich. 

Pułkowa: Na odc. od ul. Zgrupowania AK "Kampinos" do granicy miasta planujemy powstanie drogi dla rowerów, łączące Warszawę z Łomiankami i ułatwiające dojazd do Kampinosu. 

Realizacja wszystkich inwestycji jest planowana w latach 2016-2018.

Informacje o konsultacjach wraz z projektami poddanymi dyskusji znajdziecie TUTAJ. Poniżej raport z uzasadnieniem rozpatrzenia uwag.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Raport z konsultacji społecznych
    (plik: raport-z-konsultacji-spoecznych-rowery-czesc-2_1471878717.pdf, rozmiar pliku: 7456.87 KB)
    Pobierz