Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Pierwsze prace na Puławskiej

opublikowany: 28 września 2017 10:49, m.gorecki

Rozpoczęła się budowa drogi dla rowerów na ul. Puławskiej. Pierwsze prace obejmują gruntowny remont zniszczonego ciągu pieszo-rowerowego w rejonie toru wyścigów konnych Służewiec.

Pierwsze prace na Puławskiej

Jeżeli pozwoli pogoda, tej jesieni planujemy budowę drogi dla rowerów na odcinku od ul. Wałbrzyskiej do ul. Mysikrólika, po obu stronach ulicy. To ponad 5 kilometrów nowej infrastruktury. Prace wykonuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Cała inwestycja obejmuje odcinek od ul. Domaniewskiej do granicy Warszawy i jest podzielona na etapy. Etap I, obejmuje przebudowę węzła Wyścigi - przejazd pod Puławską wzdłuż potoku i budowę ramp przy kładce i w przejściu podziemnym. Umowa w trybie "projektuj i buduj" jest już podpisana, całość będzie gotowa w czerwcu. Pozostałe etapy są w trakcie projektowania, ich realizacja jest również planowana na wiosnę.

Cała inwestycja jest możliwa dzięki środkom unijnym w ramach Zintegrowanych Inwestycji TerytorialnychŁącznie w ramach ZIT WOF powstaną ponad 73 kilometry infrastruktury dla rowerzystów.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem.