Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rowerowy Maj 2018

opublikowano: :, m.gorecki

Rozpoczynamy trzecią warszawską edycję kampanii Rowerowy Maj. Kampania jest świetną okazją do edukowania przez zabawę. Jej celem jest dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze. W Rowerowym Maju 2018 udział bierze 112 szkół ze wszystkich 18 dzielnic Warszawy. Aż 35 placówek bierze w tym roku w akcji udział po raz pierwszy. W sumie do aktywnych dojazdów będziemy zachęcać ok. 60 tysięcy uczniów

Rowerowy Maj 2018

Organizatorem Rowerowego Maja jest m.st. Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj jest miasto Gdańsk, a sama kampania ma charakter ogólnopolski.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Dla najaktywniejszych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Szkoły chętne do udziału w akcji mogły się zgłaszać za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego. Na zgłoszenia czekaliśmy do 16 lutego.

Jak to działa?

Zachęcamy żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. To nierzadko wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i spieszących się zwykle rodziców. Jednak zapał dzieciaków sprawia, że trudno im odmówić. W maju 2017 r. uczniowie z 83 stołecznych placówek dotarli w ten sposób w maju do szkoły aż 838 872  razy. Jest to blisko cztery razy więcej przejazdów niż jeszcze w pierwszej edycji, w której brało udział 55 szkół. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ostatniej edycji akcji.

 

 

Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody. Indywidualne i grupowe – nagrodzimy każdego za jego własne przejazdy, najlepszą klasę w każdej szkole i trzy najlepsze szkoły w mieście. Nie ma tu przegranych!

Kiedy?

Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwać będzie przez cały maj 2018. Wcześniej odbyło się ponad 3000 godzin warsztatów edukacyjnych w szkołach, szkolenia dla koordynatorów szkolnych oraz przekazaliśmy placówkom blisko 700 stojaków rowerowych. Wyniki ogłosimy 9 czerwca.

Śledźcie nasze wiadomości tutaj i na naszym profilu na Facebooku.

Kontakt w sprawie kampanii:

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl

fb.com/RowerowyMajWarszawa

tel. (22) 55 89 346