Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

2019

opublikowano: :, e.mantorska

Rozpoczynamy czwartą warszawską edycję kampanii Rowerowy Maj. Kampania jest świetną okazją do edukowania przez zabawę. Jej celem jest dostarczanie radości i zdrowej rywalizacji, ale także wyrabianie dobrych nawyków i pokazywanie dobrych manier na drodze. W Rowerowym Maju 2018 wzięło udział 111 szkół ze wszystkich 18 dzielnic Warszawy. Zanotowaliśmy ponad MILION! aktywnych dojazdów na lekcje!

2019

Organizatorem Rowerowego Maja jest m.st. Warszawa i Zarząd Dróg Miejskich wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Pomysłodawcą kampanii Rowerowy Maj jest miasto Gdańsk, a sama kampania ma charakter ogólnopolski.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku. Dla najaktywniejszych przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody. Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym. Szkoły chętne do udziału w akcji mogą się zgłaszać za pomocą specjalnego formularza rejestracyjnego. Na zgłoszenia czekamy do ferii zimowych. 

Jak to działa?

Zachęcamy żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. To nierzadko wyzwanie, zarówno dla uczniów jak i spieszących się zwykle rodziców. Jednak zapał dzieciaków sprawia, że trudno im odmówić. 

 

A tak było w 2017:

 

Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody. Indywidualne i grupowe – nagrodzimy każdego za jego własne przejazdy, najlepszą klasę w każdej szkole i trzy najlepsze szkoły w mieście. Nie ma tu przegranych!


Kiedy?

Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwać będzie przez cały maj 2019. Wcześniej odbędą się warsztaty przygotowujące uczniów do udziału w kampanni. Wręczenie nagród i podsumowanie akcji odbędzie się na współnym pikniku rowerowym.

Śledźcie nasze wiadomości tutaj i na naszym profilu na Facebooku.


Kontakt w sprawie kampanii:

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl

fb.com/RowerowyMajWarszawa

tel. (22) 55 89 346