Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rowerowy Start w Warszawie już 22 kwietnia

opublikowany: 07 kwietnia 2017 16:31, m.gorecki

Rowerem można jeździć po mieście praktycznie przez cały rok. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego środka transportu, będziemy zachęcać do przesiadki. Na początek zapraszamy na „Rowerowy Start” – organizowany wraz z Warszawską Masą Krytyczną wspólny przejazd rowerem po ulicach Warszawy, zakończony piknikiem pełnym rowerowych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To wszystko już w sobotę, 22 kwietnia.

Rowerowy Maj 2017 fot. Rowerowy Maj 2017

Rowerowy Maj to akcja, która powstała cztery lata temu w Gdańsku. Jest ona znakomitą okazją do edukowania najmłodszych przez zabawę, dostarczania radości i pokazywania dobrych manier na drodze. Przez cały maj uczniowie z 83 warszawskich szkół podstawowych będą dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób. Dlatego też zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w przejeździe i pikniku. Będzie to znakomita okazja do przejechania się po raz pierwszy głównymi ulicami stolicy na rowerze. Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 12 na placu Zamkowym, planowo potrwa ok 2 godzin, do pokonania będzie około 15 kilometrów (trasa przejazdu na dole).


Po przejechaniu trasy, na uczestników będzie czekał piknik rowerowy przy Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj Warszawa i ECC (Europejska Rywalizacja Rowerowa Warszawa), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny. ECC jest największą rowerową rywalizacją, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp.
Podczas pikniku, w namiocie ZDM dla pierwszych 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do drużyny Warszawa, przekażemy pakiety startowe, zawierające rowerowe gadżety ZDM oraz ufundowane przez partnerów i sponsorów.

Harmonogram wydarzenia:

11:30 – 12:00 – zbiórka na Pl. Zamkowym 
12:00 – start przejazdu ulicami Warszawy
14:00 – dojazd pod Park Fontann
17:00 – zakończenie pikniku 

Trasa przejazdu:
Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki

Link do mapy interaktywnej: www.traseo.pl/trasa/rowerowy-start