Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rowerem do szkoły w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

opublikowany: 22 września 2014 12:30, Mikołaj Pieńkos

Dojazd do szkoły stanowi codzienne wyzwanie logistyczne dla tysięcy warszawskich rodzin. Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu postanowiliśmy symbolicznie wynagrodzić dzieci, które wybierają najbardziej ekologiczny i najzdrowszy środek transportu, czyli rower.

Rowerem do szkoły w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W dniach 17-19 września rano w godzinach 7:20-8:00 przedstawiciele zespołu Pełnomocnika Prezydenta ds. komunikacji rowerowej dziękowali dzieciom, które wybrały rower, rozdając akcesoria rowerowe oraz materiały edukacyjne w trzech warszawskich podstawówkach: przy ul. Leśnej Polanki na Białołęce, ul. Braci Załuskich na Żoliborzu oraz ul. Kruczkowskiego w Śródmieściu. Przed każdą z tych szkół stoją stojaki rowerowe, przekazane władzom dzielnicy przez Zarząd Transportu Miejskiego. Stojaki są intensywnie wykorzystywane, o czym przekonaliśmy się na własne oczy.

Mamy nadzieję, że ta akcja wzmocni motywację uczniów (i rodziców oraz nauczycieli) do codziennego korzystania z roweru, jako środka transportu do szkoły i nie tylko. Podobne działania skierowane na edukację w dziedzinie komunikacji rowerowej i zrównoważonego transportu planujemy prowadzić także w przyszłości. Zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych warszawskich szkół i placówek oświatowych do kontaktu z nami pod adresem e-mail: rowery@um.warszawa.pl.