Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Konsultacje nowych dróg dla rowerów

opublikowany: 05 kwietnia 2016 14:35, Mikołaj Pieńkos

Planujemy budowę czterech nowych dróg dla rowerów: w Al. Jerozolimskich, ul. Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej, ul. Powsińskiej i Wiertniczej oraz ul. Jagiellońskiej. Najpierw chcemy jednak poznać opinię rowerzystów na ten temat.

Konsultacje nowych dróg dla rowerów

Projekty wszystkich czterech dróg dla rowerów podlegają konsultacjom społecznym. Chcemy zaprezentować projekty przyszłym użytkownikom i spytać ich o zdanie. Uwagi będziemy zbierać podczas spotkań konsultacyjnych (terminy poniżej), pisemnie oraz mailowo: rowery@um.warszawa.pl. Uwagi można zgłaszać do 27 kwietnia 2016 r.

Co dokładnie planujemy?

 Projektowane odcinki połączą istniejące odcinki dróg rowerowych i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych.

Al. Jerozolimskie: planujemy utworzenie trasy rowerowej od ul. Grzymały-Sokołowskiego do pl. Zawiszy, po obu stronach ulicy. Częściowo będzie ona prowadzić po jezdniach serwisowych. W ten sposób powstanie spójna trasa łącząca Ursus i Włochy z Ochotą i centrum. (wariant 1) (wariant 2) (wariant 3)

Kasprzaka-Wolska-Połczyńska (projekt): planujemy budowę drogi dla rowerów po południowej stronie jezdni na odcinku od granicy Warszawy do ul. Ordona. To łącznie ponad 5 km infrastruktury dla rowerów, łączącej Bemowo, Ursus i Włochy z Wolą i Śródmieściem. Dalszy odcinek do al. Prymasa Tysiąclecia powstaje w ramach inwestycji prywatnej.

Powsińska-Wiertnicza (projekt): droga dla rowerów połączy istniejące i bardzo uczęszczane przez rowerzystów drogi dla rowerów wzdłuż Trasy Siekierkowskiej i al. Wilanowskiej. Będzie prowadzić po zachodniej stronie jezdni na odcinku ponad 4 km.

Jagiellońska (projekt): droga dla rowerów powstanie na odcinku od Trasy Toruńskiej do ronda Starzyńskiego, częściowo z wykorzystaniem jezdni serwisowych.

Zapoznaj się z projektami

Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się:

• BEMOWO i WOLA

19 kwietnia 2016 r. (wtorek), godz. 18.00

Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego, ul. Grabowska 1

• WILANÓW i MOKOTÓW

20 kwietnia 2016 r. (środa), godz. 18.00

Urząd Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 2

• PRAGA-PÓŁNOC

21 kwietnia 2016 r. (czwartek), godz. 18.00

Akademia Leona Koźmińskiego, wejście od ul. Jagiellońskiej 59, budynek A, sala A/24 na parterze

• OCHOTA

25 kwietnia 2016 r. (poniedziałek), godz. 18:00

Urząd Dzielnicy Ochota, ul. Grójecka 17a

 

 

Na Wasze uwagi do projektów czekamy do 27 kwietnia. Można je składać pisemnie lub przesłać mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: konsultacje-drogi-rowerowe-04_1459857000.jpg, rozmiar pliku: 119.89 KB)
    Pobierz