Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Drogi dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych

opublikowany: 23 kwietnia 2015 16:43, Tamas Dombi

Przedstawiamy projekty dróg dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Czekamy na Wasze uwagi!

al. Stanów Zjednoczonych al. Stanów Zjednoczonych
fot. ZTM

Prezentujemy kolejne projekty dróg rowerowych – tym razem wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Południowa nitka umożliwi kontynuację jazdy wzdłuż ul. Ostrobramskiej, gdzie w zeszłym roku zbudowaliśmy obustronną drogę dla rowerów, w kierunku Saskiej Kępy i centrum. Północna część rozpocznie się przy ul. Grenadierów na Grochowie i stworzy połączenie rowerowe wzdłuż Trasy Łazienkowskiej z Saską Kępą i Wałem Miedzeszyńskim. Nowe trasy prowadzą w kierunku mostu Łazienkowskiego, gdzie wkrótce ma powstać wygodna przeprawa dla rowerzystów.

Obecnie wzdłuż całej al. Stanów Zjednoczonych znajduje się zdegradowany chodnik ze starych płyt betonowych, z wyznaczoną za pomocą farby drogą dla rowerów po południowej stronie. W ramach projektu powstanie nie tylko droga dla rowerów, ale także wymienimy chodnik na całej długości inwestycji i uzupełnimy szpalery drzew.

Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się 6 maja (środa) o godz. 17.00 w PROM Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23, róg Paryskiej i Wersalskiej). Na Wasze uwagi do projektów czekamy do 14 maja. Można je składać pisemnie lub mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl.

Projekty można obejrzeć tu:

Strona północna: http://rowery.um.warszawa.pl/droga-dla-rower-w-na-al-stan-w-zjednoczonych-p-n

Strona południowa: http://rowery.um.warszawa.pl/droga-dla-rower-w-na-al-stan-w-zjednoczonych-i-ul-ostrobramskiej-p-d

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Raport z konsultacji społecznych
    (plik: raport_DDR_stanow_zjednoczonych.pdf, rozmiar pliku: 405.07 KB)
    Pobierz