Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Rusza bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy

opublikowany: 19 czerwca 2019 10:43, m.gorecki

22 czerwca br. ruszył po raz kolejny bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy, który funkcjonować będzie przez wszystkie weekendy wakacji oraz dodatkowo w dniu 15 sierpnia.

Rusza bezpłatny Miejski Serwis Rowerowy

W ubiegłym roku serwisanci MSR naprawili ponad 600 rowerów, w tym roku akcji przyświeca hasło NAPRAWIAJ – NIE WYRZUCAJ. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na współczesne problemy z gospodarką zasobami naturalnymi oraz odpadami.


Serwis będzie służył mieszkańcom Warszawy pomocą w bieżących naprawach i przeglądach rowerów oraz udzielał porad w zakresie codziennej ich obsługi i wykrywania usterek. W Serwisie będzie można m.in.:


ü  dokonać kontroli i regulacji roweru,

ü  sprawdzić i uzupełnić ciśnienie w kołach,

ü  załatać lub wymienić dętkę,

ü  wyregulować wysokość siodełka lub kierownicy,

ü  wyregulować hamulce i przerzutki czy też

ü  zamontować akcesoria rowerowe.

 

Celem MSR jest promowanie korzystania z rowerów, jako wygodnej i prozdrowotnej formy transportu oraz rekreacji w mieście. Szczególnym zadaniem MSR jest zwrócenie uwagi na właściwy stan techniczny rowerów mający wpływ na bezpieczeństwo ruchu. Projekt koordynuje Biuro Mobilności i Transportu. W serwisie dostępne będą materiały związane z kampanią społeczno-edukacyjną "Rower to pojazd" prowadzoną przez Zarząd Dróg Miejskich.

 

Do końca sezonu serwis będzie działał przy skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Targowej w ramach projektu "Otwarta Ząbkowska".


Pliki do pobrania

  1. 1.
    Regulamin MSR 2019
    (plik: MSR 2019_regulamin.pdf, rozmiar pliku: 27.59 KB)
    Pobierz