Rowerzyści już w sobotę rozkręcą Warszawę

opublikowany: 06 czerwca 2017 19:43, a.osuch

Przejazd ulicami Warszawy, piknik rowerowy, masa atrakcji dla starszych i młodszych oraz rozdanie nagród w kampaniach: Rowerowy Maj i Europejska Rywalizacja Rowerowa (ECC). Przed nami bardzo rowerowa sobota.

Rowerzyści już w sobotę rozkręcą Warszawę

Już w najbliższą sobotę, 10 czerwca w Warszawie odbędzie się wielkie rowerowe święto. O godzinie 12 spod pl. Bankowego wyruszy przejazd organizowany przy współpracy z Warszawską Masą Krytyczną, która przejedzie stołecznymi ulicami wspólnie z mieszkańcami. Szczególnie serdecznie zapraszamy uczestników kampanii Rowerowy Maj oraz ECC.

Za nami już druga edycja Rowerowego Maja w Warszawie. Blisko 43 tysiące uczniów z 83 warszawskich szkół rywalizowało przez cały miesiąc. Przed nami czas podsumowań, a więc to na co wszystkie szkoły czekają obecnie najbardziej – ogłoszenie wyników i związanych z nimi nagród. Podczas pikniku „Rowerowy Finisz” podani zostaną zwycięzcy Rowerowego Maja, czyli najlepsze szkoły oraz klasy. Uczniowie będą mieli też okazję zdobyć specjalną ostatnią naklejkę do rowerowego „dzienniczka”, w którym przez cały maj dokumentowali swoje aktywne dojazdy na lekcje.

"Warszawski Rowerowy Maj to akcja o naprawdę dużej skali. Wciąż zliczamy wyniki, ale już widać, że kampania okazała się być strzałem w dziesiątkę. W ciągu maja uczniowie przyjechali rowerami na zajęcia łącznie ponad 800 tysięcy razy. Dzięki temu niemalże połowa wszystkich dojazdów do szkół biorących w Rowerowym Maju odbyła się w zdrowy i ekologiczny sposób.” – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

Dla trzech najlepszych szkół nagrodami są do wyboru: zestaw rowerów, wiata rowerowa lub mobilne miasteczko ruchu drogowego. Najlepsza klasa z każdej szkoły dostanie nagrodę ufundowaną przez jednego z partnerów Rowerowego Maja. Dodatkowo uczniowie otrzymają ufundowane przez Miasto nagrody indywidualne zależne od ich „rowerowej” frekwencji w maju.

Szansa na dodatkowe nagrody wciąż jest. Uczniowie szkół biorących udział w Rowerowym Maju mogą podczas pikniku wziąć udział w grze miejskiej „Rowerowy Lider”. Start o 14:30. Finał około 1,5 godziny później. Startujemy na Placu Defilad, a potem poruszamy się w okolicy Pałacu Kultury i Nauk. Tematyka? Rowerowa! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem: https://rowerowy-lider.evenea.pl.

„Rowerowy Finisz” to jednak nie tylko Rowerowy Maj. Podczas pikniku zostaną rozdane nagrody dla najlepszych uczestników ECC.

„Jesteśmy dumni z mieszkańców Warszawy za wkład i zaangażowanie w tegoroczną edycję Europejskiej Rywalizacji Rowerowej. Przejechaliśmy rekordową ilość kilometrów, za co bardzo dziękujemy. Co prawda nie udało się tym razem zająć miejsca na podium, ale zaangażowanie mieszkańców na pewno nie pójdzie na marne. Dla najlepszych mamy też nagrody, które będzie można odebrać podczas pikniku na pl. Defilad” – mówi Łukasz Puchalski.

Gadżety od Zarządu Dróg Miejskich otrzymają osoby, które przejechały ponad 200 km, natomiast dla tych, którzy przekroczyli 500 kilometrów partnerzy kampanii przygotowali nagrody specjalne. Firma Decathlon Polska przeznaczyła pulę 10 000 złotych na karty podarunkowe, sieć siłowni McFIT karnety na siłownię, BikeOnWax kubełki czystości, a Velock pakiety aktywacyjne. Dokłada lista zwycięzców z przypisaną nagrodą zostanie opublikowana do 8 czerwca tak, aby każdy mógł sprawdzić co dokładnie otrzyma.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/811376405692339/

Poniżej harmonogram i dokładna trasa przejazdu:

Zbiórka przed przejazdem: 12:00, Pl. Bankowy

Start przejazdu: ok. 12:15

Czas trwania przejazdu: ok 2h

Trasa ok. 14 km: pl. Bankowy, al. Solidarności, al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego, al. Niepodległości, Woronicza, Puławska, al. Szucha, al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, pl. Defilad

Piknik „Rowerowy Finisz”:

Start: 14:00 Pl. Defilad