Rowerem “pod prąd” po kolejnych śródmiejskich ulicach

opublikowany: 18 października 2017 15:26, m.gorecki

Zarząd Terenów Publicznych rozstrzygnął przetarg na wdrożenie na podległych mu ulicach kontraruchu rowerowego. Jest to realizacja projektu “Rowerem, dwukierunkowo po całym Śródmieściu”, który został wybrany przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego. Za jego realizacją głosowało 1360 warszawiaków.

Rowerem “pod prąd” po kolejnych śródmiejskich ulicach

Zmiany obejmą 34 śródmiejskie ulice. Ruch zostanie uspokojony, a tam, gdzie dotychczas to nie nastąpiło, wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Uspokojenie ruchu pozwala na bezpieczne dopuszczenie ruchu rowerem po prąd bez konieczności wyznaczania kontrapasa. W jedną stronę rowerzyści poruszać się będą tak jak dotychczas, czyli na zasadach ogólnych razem z samochodami. Specjalnie oznakowanie na wlotach i wylotach ulic jednokierunkowych będzie informować wszystkich uczestników ruchu, że rowerem można się tam poruszać również w przeciwnym kierunku.

Obecnie kontraruch jest dopuszczony na ponad stołecznych 40 ulicach o łącznej długości ok. 9 km. W przygotowaniu znajdują się projekty objemujące kolejne kilkadziesiąt ulic.

Lista ulic:

Baczyńskiego