Projekt Cyclurban - zapraszamy na podsumowanie

opublikowany: 08 listopada 2019 12:04, m.gorecki

Zarząd Dróg Miejskich oraz Fundacja Ziemia i Ludzie zapraszają na spotkanie podsumowujące projekt Cyclurban: "Piesi i Rowerzyści w Warszawie". Na spotkaniu zaprezentowane zostaną wnioski z pilotażu zrealizowanego przez ZDM, którego celem było zbadanie konfliktów pieszo-rowerowych i próba ich zmniejszenia.

Projekt Cyclurban - zapraszamy na podsumowanie

Rosnący ruch rowerowy sprawia, że coraz częściej dochodzi do konfliktów między rowerzystami i pieszymi. Zbadaliśmy co jest ich przyczyną i jak można im zapobiegać. W ramach  międzynarodowego projektu CyclUrban wymieniliśmy się doświadczeniami dotyczącymi rozwiązania tego problemu w innych miastach. Nachodzące spotkanie ma za zadanie podsumować projekt.

Celem wspólnej pracy jest rozwój ruchu rowerowego jako środka na rzecz zrównoważonej mobilności i łagodzenia zmian klimatycznych na poziomie lokalnym. Oprócz Warszawy w projekcie wzięło udział jeszcze 5 europejskich miast: Tartu (Estonia), Ryga (Łotwa), Velika Gorica (Chorwacja),  Drama (Grecja), oraz Bratysława (Słowacja).

Wydarzenie odbędzie się w środę, 13 listopada 2019 r. o godzinie 16:00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4.

Ze względu na charakter konferencji i ograniczoną liczbę uczestników, wymagana jest wcześniejsza rejestracja online.

Szczegółowych informacji udziela:

Ewelina Skoczeń, 502 365 899, ewelina.skoczen@ziemiailudzie.pl