Rowerowa Warszawa

Rowerowa Warszawa

Komfortowo i bezpiecznie rowerem na Szaserów

opublikowany: 01 września 2017 16:24, m.gorecki

Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej na ul. Szaserów (od ul. Chłopickiego do ul. Makowskiej). W najbliższych miesiącach zostanie ona również wydłużona do ul. Mińskiej.

Komfortowo i bezpiecznie rowerem na Szaserów

Istniejąca droga dla rowerów na ul. Szaserów powstała kilkanaście lat temu. W audycie prowadzonym niedawno wspólnie z rowerzystami została ona uznana za jedną z gorszych w Warszawie. Stwierdzone problemy, jak np. liczne słupy stojące zbyt blisko drogi dla rowerów, skłoniły nas do gruntownej przebudowy tego odcinka. Stara droga dla rowerów o długości ok. 1 km zyska nową asfaltową nawierzchnię. Zmieni się też jej przebieg – zostanie wyprostowana. Tam, gdzie to możliwe przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów zostaną wyniesione, czyli poprowadzone po grzbiecie progu zwalniającego. Zwiększy się więc bezpieczeństwo na przejazdach rowerowych. Przy okazji uspokoimy ruch na sąsiednich uliczkach odchodzących od ul. Szaserów.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem.

Ciąg dalszy nastąpi

To nie koniec zmian na ul. Szaserów. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej na dalszym odcinku ulicy powstanie nowa trasa rowerowa, która połączy się z tą już istniejącą. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych planowana jest budowa trasy rowerowej w ciągu ulic Stanisławowskiej (odc. od Mińskiej do Dwernickiego), Dwernickiego (odc. od Stanisławowskiej do Szaserów) i Szaserów (odc. od Dwernickiego do Chłopickiego). W ten sposób powstanie spójny rowery korytarz dla rowerzystów z Grochowa i Gocławka, a także dalej położonych osiedli.