Jest przetarg na przebudowę drogi dla rowerów na ul. Wąwozowej

opublikowany: 13 października 2020 13:15, m.gorecki

Jedna z najstarszych dróg rowerowych na Ursynowie coraz bliżej przebudowy. Właśnie ogłosiliśmy przetarg, który ma wyłonić wykonawcę remontu trasy dla rowerzystów wzdłuż ul. Wąwozowej. Stare płyty chodnikowe i krawężnik pośrodku zastąpi asfalt.

Jest przetarg na przebudowę drogi dla rowerów na ul. Wąwozowej

Droga dla rowerów w ciągu ul. Wąwozowej jest jedną z najstarszych w mieście. Powstała na przełomie wieków, dlatego znacząco odstaje od współczesnych standardów projektowych. Jej nawierzchnię stanowią płyty chodnikowe, w wielu miejscach popękane, wyszczerbione lub zapadnięte. W dodatku pośrodku niej wiedzie oddzielający pasy ruchu krawężnik, który z czasem zaczął się kruszyć i rozpadać.

Spełniamy obietnice

W ciągu kilku najbliższych miesięcy trasa dla rowerzystów na odcinku od ul. Stryjeńskich do ul. Rosoła ma zostać przebudowana. Jej remont obiecał prezydent Rafał Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami Ursynowa.

Nowa droga w całości zostanie wykonana z asfaltu, zniknie też niebezpieczny krawężnik. Między ulicą Zaruby a stacją metra Kabaty droga zyska zupełnie nowy przebieg. Zostanie poprowadzona bliżej ulicy, czyli w sposób wygodniejszy dla rowerzystów i jednocześnie bezpieczniejszy dla pieszych. Wyremontujemy też pobliską drogę dla rowerów w parku im. Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego. Całość dopełnią dwie nowe wiaty rowerowe, które zainstalujemy przy stacji metra Kabaty, tworząc z niej prawdziwy rowerowy parking „Bike & ride”.

Właśnie temu ogłosiliśmy przetarg na realizację tej inwestycji. Firmy chętne do przeprowadzenia prac mogą nadsyłać swoje oferty do 26 października. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wyłoniony wykonawca z powierzonego zadania powinien wywiązać się do końca roku.

Realizacja inwestycji jest możliwa w tym roku dzięki wsparciu burmistrza Dzielnicy Ursynów, który wygospodarował dodatkowe środki na ten cel. Rada m.st. Warszawy na wrześniowej sesji przesunęła je do tegorocznego budżetu ZDM.

Powinna stać się jedną z najlepszych

Inwestycja oznacza także remont chodników. Do tego dojdzie oczywiście obniżenie krawężników oraz montaż oznakowania ostrzegawczego dla osób niewidomych i niedowidzących.

Wierzymy, że po zakończeniu inwestycji jednak z najgorszych dróg rowerowych w Warszawie stanie się jedną z najlepszych. Byłby to nie pierwszy taki przypadek. Warto wspomnieć remont drogi rowerowej na ulicy Banacha, która jeszcze kilka lat temu była w bardzo podobnym stanie. Obecnie bije rekordy popularności i zbiera bardzo dobre recenzje w społeczności warszawskich rowerzystów. W tym roku remont przeszły m.in. popularne ciągi na ul. Wołoskiej czy ul. Powstańców Śląskich.

Poniżej projekt stałej organizacji ruchu po przebudowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Wąwozowej.

1. 1.
    Projekt stałej organizacji ruchu
    (plik: Wawozowa-SOR-v.-09.10.20-przetarg-1.pdf, rozmiar pliku: 4339.32 KB)